Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oblohu nad Brnem znovu rozzáří ohňostroj. Pokud získá Svratka Brno v krajském přeboru žáků double

10. 6. 2011

svratka.jpgDnes v Brně končí lidmi hojně navštěvovaná přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. Na další pyrotechnickou show se ale možná nebude muset čekat dlouho. I když ne tak pompézní, ale zase srdečnější. Pokud dovrší příští týden Svratka Brno vítězství v krajském přeboru starších a mladších žáků, směs světel a dělobuchů vylétne nad Žabovřeskami a Komínem.

Vladimír Bodeček"Pokud získáme double, bude na Svratce ohňostroj," potvrdil trenér Vladimír Bodeček. "Pro klub by to byl obrovský úspěch," doplnil minulé úterý po výhře Svratky ve finále poháru nad Líšní. Svratka by byla teprve druhým klubem, kterému by se od reorganizace soutěží podařilo vyhrát současně oba žákovské přebory. Tím prvním byla Břeclav. "Makali jsme na to celou sezonu. Je dobré, že se nám podařilo vyhrát pohár, teď ještě musíme dotáhnou krajský přebor, což je náš hlavní cíl," hlásil Bodeček. Svratka má k vytyčenému cíli opravdu blízko. Pokud porazí starší i mladší žáci v posledním kole Boskovice, berou vše. Oběma může stačit k prvenství i remíza, protože mají výrazně lepší skóre než Moravský Krumlov resp. Zbrojovka Brno.  

Podle slov Vladimíra Bodečka má svratecká mládež v současnosti kolem 150 členů, o které se stará třicetičlenný realizační tým. "Současné postavení je důsledkem dobré práce trenérů přípravek a také hlavně práce pana Dvořáčka, který už bohužel odešel. On doplnil ročníky a proto jsme tam, kde jsme. Ale obávám se, aby to tady v horizontu tří let neskončilo," říká trenér, jehož ročník narození je 1990. "Zatím mám trenérskou B licenci a příští rok si budu dělat áčko. Trénování a vychovávání mladých kluků mě baví, snad mi elán vydrží," přeje si.