Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žákovský pohár ovládla Svratka Brno a bude útočit na double

1. 6. 2011

Svratka Brno vyhrála jihomoravský žákovský pohár. Ve finále porazila v Bučovicích Líšeň 3:0, když všechny branky vstřelila v prvním poločase. Parta kolem kapitána Jana Pavlíka tak může myslet na double, protože tři kola před koncem vede o dva body také krajský přebor.

Lepší úvod do utkání si Svratka ani nemohla přát. Už v první minutě jí poslal do vedení Pavlík. Kapitán svrateckého celku mohl v desáté minutě navýšit skóre, jenomže sám před brankářem Bendou neuspěl. V devatenácté minutě se Svratka prosadila podruhé. Po faulu v pokutovém území zahrával penaltu Havlín a nedal brankáři Líšně žádnou šanci - 2:0. V prvním poločase měla šance jen Svratka. Ve 24. minutě protáhl Bendu Hodaň a následná dorážka Skotala skončila vedle. V 31. minutě se sám před gólmana dostal Langer, obhodil ho a téměř z nulového úhlu dával už na 3:0.

Po změně stran se Líšeň zlepšila, zatlačila Svratku, ale branku se jí vstřelit nepodařilo. Nejprve zlikvidoval dobrou hlavičku Číhala Tříska, poté neproměnil samostatný nájezd Trávníček, který minul i po následném rohu. Závěrečnou šanci měl svratecký Pavlík, to že nedal, ho až tak mrzet nemuselo. Po výhře svého celku 3:0, mohl nad hlavu zvednout vítězný pohár.  

Finále žákovského poháru

FC Svratka Brno - SK Líšeň 3:0 (3:0)
Branky:
1. Pavlík, 19. (PK) Havlín, 31. Langer
Svratka Brno: Tříska - Kohout, Vlach, Florián, Skotal, Sláma, Pavlík, Havlín, Zonyga, Hodaň, Mátl - Krumpholc, Měchura L., Měchura T., Langer, Foltyn
Líšeň: Benda - Daněk, Fišer, Juchelka, Gottvald, Rudolf, Klein, Hnilička, Trávníček, Zouhar, Číhal - Neděla, Kozumplík, Turek, Malý, Horyna

Svratka Brno
Svratka Brno

Líšeň
Líšeň