Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šok na Hodonínsku: Šardice končí v divizi, Mutěnice v MSFL!

2. 6. 2010

Na Hodonínsku se v příštím ročníku nebude hrát Moravskoslezská fotbalová liga ani Moravskoslezská fotbalová divize. Ve vyšších soutěžích končí Mutěnice i Šardice. Konec Mutěnic v moravských soutěžích včera potvrdil serveru Jihomoravskýfotbal.cz v telefonickém rozhovoru manažer klubu Petr Blaha. Klub podává pro příští sezonu přihlášku do I. A třídy. Mutěnice postupovaly do 3. ligy v sezoně 2005/2006, kdy jednoznačně vyhrály divizi. Rok poté bojovaly o přední příčky v MSFL, letos hrají o záchranu. Mutěnickou rozlučkou s vyššími soutěžemi bude domácí zápas s Uničovem.

Šardice dokázaly vyhrát své soutěže tři roky za sebou! Nejprve s přehledem prošly krajským přeborem, před rokem vyhrály divizi, ale postup do MSFL odmítly, letos se situace opakuje, ale klub nepřihlásí ani divizi, nýbrž jenom některou z okresních soutěží!

Oficiální prohlášení představenstva FK Šardice a. s. - převzato ze stránek klubu www.fksardice.cz
Představenstvo FK Šardice a. s. tímto oznamuje své rozhodnutí, že jako obhájce prvenství v letošním soutěžním ročníku Moravskoslezské divize, skupiny D nevyužije možnost přihlásit od příštího ročníku 2010/11 A-mužstvo mužů FK Šardice a. s. do MSFL a ani do žádné jiné soutěže, řízené ŘK ČMFS pro Moravu. K tomuto rozhodnutí představenstvo FK Šardice a. s. dospělo po zralé úvaze a na základě skutečností a důvodů, které byly ve vedení klubu řádně projednány a s nimiž byly na společném zasedání představenstva a vedení klubu dne 1. 6. 2010 seznámeny všechny zainteresované složky klubu, včetně hráčů, realizačního týmu a členů výboru občanského sdružení TJ Baník Šardice. V novém soutěžním ročníku 2010/11 bude mužstvo mužů FK Šardice a. s. nastupovat pouze na úrovni okresu Hodonín, o zařazení do konkrétní soutěže se rozhodne v nejbližších dnech. Všechna zbývající utkání stávajícího ročníku MSD, sk. D odehraje A-mužstvo mužů FK Šardice a. s. v souladu se stanoveným rozpisem soutěží ve stejných intencích jako doposud a formálně svoji činnost ukončí až ke dni 30. 6. 2010.

Ing. Pavel Holešínský
Předseda představenstva FK Šardice a.s.

 

S kluby z Hodonínska to nevypadá příliš dobře ani v krajském přeboru. Kyjov jistě sestupuje do I. A třídy, o záchranu bojují i další účastníci okresu: Ratíškovice, Hodonín a Velká nad Veličkou.