Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Fukan: Do každé řady bychom chtěli jednoho hráče

7. 7. 2009

Dnes začaly s přípravou na historicky první ročník v divizi Rosice...

Na konci června jste slavili 100 let fotbalu v Rosicích. Jak proběhly oslavy?

Proběhly dobře. Myslím, že se to povedlo. Přišlo hodně lidí, moc se to líbilo nám i jim. I přes ten debakl s Brnem, i když tam o výsledek moc nešlo.

Dnes jste začali s přípravou na divizi. Co máte v měsíčním cyklu v plánu?

Máme domluveno asi 6 nebo 7 přípravných zápasů. V neděli hrajeme s Rájcem, ve středu s ligovým dorostem Brna, potom hrajeme pohár a máme Velké Meziříčí, Líšeň. Do začátku sezony je toho dost.

Na jaře byla v Rosicích ve špatném stavu hrací plocha. Pracujete na zlepšení?

Pracujeme na tom. Nejhorší místa jsme vyměnili, od oslav se na hrací plochu nechodí. Hodně se to spravilo. Příští týden už na hřiště najíždí dorosty Brna.

Ke změnám v mužstvu. Budou nějaké odchody?

Co vím, tak nikdo z hráčů neodchází. Do přípravy naskočí všichni.

A příchody? Na kolika místech se chcete posílit?

Uvidíme, co dokážeme. Do každé řady bychom chtěli jednoho hráče. Předběžně jsme dohodnuti se dvěma. Určitě přijde Lajcman z Rájce. Chtěli jsme také Poredského z Mikulova, ale to nedopadlo.

V poháru hrajete se Židenicemi. Rosice v minulých letech nebraly příliš vážně krajský pohár, co Pohár ČMFS? Chcete přejít do dalšího kola?

Hraje se to strašně brzo. Teď trénujeme každý den, jsme ve fázi běhání, to samé bude asi i před Židenicemi. Určitě ten zápas chceme vyhrát. Neříkám, že je to prioritní, ale nebudeme odevzdaní.

V divizi začínáte se Žďárem...

Pro nás je to neznámá soutěž, abych se přiznal, moc zápasů divize jsem neviděl. Ať hrajeme 1. kolo se Žďárem, 2. se Slováckem B a 3. s Otrokovicemi, nikoho ze soupeřů neznáme a každé utkání pro nás bude těžké, ale nebojíme se, pořád je tady euforie z postupu.