Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohunice poznávají velký rozdíl mezi přeborem a divizí. Po podzimu jsou předposlední

Po výhře v Hodoníně v sedmém hraném kole divize poskočily Bohunice na devátou příčku tabulky. Měly za sebou výborný týden. Remizovaly v Třebíči, ve středeční předehrávce roznesly Spytihněv, proti níž otevřely skóre už v desáté vteřině, na závěr vyplenily RSM. Vypadalo to, že naskočily na vítěznou vlnu. Jenomže... Přišel zápas s Přerovem. Velká převaha, řada šancí, ale hlavně slabá produktivita a vynikající výkon hostujícího gólmana Fikra. Výsledkem byla bezbranková remíza. Tady se mohl historicky první podzim Tatranu ve čtvrté nejvyšší soutěži zlomit k lepšímu. Stal se opak. Ve druhé polovině podzimu porazil nováček už pouze brněnskou Spartu a dvakrát remizoval. Z toho resultuje 14 získaných bodů a patnácté místo.

"Škoda, že nemáme o čtyři nebo pět bodů víc. Za některé předvedené výkony jsme si je, myslím, i zasloužili. Ztratili jsme hodně dobře rozehraných zápasů, hlavně nás musí mrzet remíza v Tasovicích, protože ta na nás zanechala negativní stopy," vrací se trenér Luboš Kučerňák k duelu, ve kterém jeho svěřenci vedli ještě v 76. minutě 2:0, ale nakonec brali jen bod. Ten byl také jediný v prvních čtyřech kolech. V přetěžkém začátku soutěže totiž Tatran prohrál v Napajedlech, s Bystrcí i se Žďárem. "Los byl hodně těžký, ale propadli jsme jen v Napajedlech (pozn. prohra 0:4). S Bystrcí jsme sehráli dobrý zápas, kdybychom za stavu 1:2 proměnili šanci, mohli brát i bod. A Žďár ten nebyl o tolik lepší, ale proměňoval na rozdíl od nás šance. Po těchto zápasech jsem měl velké obavy," přiznává muž, který vede Bohunice čtrnáctou sezonu. Následovala šňůra osmi bodů a špatný závěr. "Nakonec jsme hráli, abychom nepřezimovali na posledním místě, i když ta patnáctá příčka také není nic moc."

Ještě o dva body méně než Bohunice nasbíral Přerov. Kolik mužstev ale bude nakonec sestupovat do přeboru, to je ve hvězdách. "Slyšeli jsme, že padat bude snad jeden. Ale je to nepříjemná situace, počty sestupujících mají být dány už před sezonou. Pak se může stát, že se bude sestupovat podle toho, jak se to komu bude hodit," řekl Luboš Kučerňák.  

Po půlroce může bohunický trenér porovnat rozdíl mezi divizí a krajským přeborem. "Je velký. Divize je úplně o něčem jiném. Prakticky ve všech týmech, kromě nás, máte hráče, kteří prošli druhou třetí ligou a někteří i první. Rozdíl v hráčské kvalitě je tedy hodně velký a na vyšší úrovni je i organizace soutěže a zázemí klubů, ale asi by bylo špatné, kdyby to tak nebylo." Po postupu Tatran posiloval převážně o hráče z nižších soutěží. Překvapením byly výkony Stanislava Píška. Vysoký stoper na jaře oblékal dres Dražovic v 1.A třídě a na podzim dal v divizi čtyři branky. "S novými kluky jsem spokojený. Píšek zahrál dobře, Polákovi vyšel závěr, dobře zapadl i Kuba Suchý a Kotol se také v určítých fázích osvědčil," dodal Luboš Kučerňák.

Bohuničtí se jako tradičně v zimě nezúčastní žádného turnaje. V plánu zatím mají deset přípravných utkání.  

Bohunice v podzimní části divize
Celkem:
15. Tatran Brno Bohunice 16 3 5 8 23 : 29 14 
Doma: 12. Tatran Brno Bohunice 8 2 3 3 15 : 14 9
Venku: 15. Tatran Brno Bohunice 8 1 2 5 8 : 15 5
1. poločasy: 4. Tatran Brno Bohunice 16 7 4 5 13 : 10 25 
2. poločasy: 14. Tatran Brno Bohunice 16 3 4 9 10 : 19 13 
Střelci: 5 - Bombicz, Kotol, 4 - Píšek, 3 - Kulička, 1 - Polák, Suchý, Michalec, Beneš, Shkurupii, Kostka
Brankáři: Marek Gruber vychytal dvakrát čisté konto, Michal Cífka jednou neinkasoval