Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší jihomoravský střelec: dává gól každou 50. minutu a stojí u zrodu ženského fotbalu v Tasovicích

dolezal.jpg

V první třetině soutěží na sebe výrazně střelecky upozornili znojemský Václav Vašíček, líšeňský Martin Krejčí, bystrcký Stanislav Zedníček, bzenecký Petr Kasala, dobšický Karel Veselý, mutěnický Dalibor Koštuřík nebo rosický Ladislav Krejčí. Fotbalovým kanonýrům na jižní Moravě ale v současné době vládne jiný borec - tasovický Zdeněk Doležal.

Zdeněk Doležal v sezoně
Divize:
401 minut - 8 branek (tři Vyškovu, dvě Spartě Brno, jedna Žďáru, Bohunicím a Polné)
Ondrášovka Cup: 120 minut - 3 branky (dvě Líšni a jedna Rosicím)

Posuďte sami: třiatřicetiletý útočník odehrál v divizi 401 minut, v nichž dokázal vsítit 8 branek! V průměru dává branku každou 50. minutu a takovou bilancí se žádný jiný fotbalista na jižní Moravě pyšnit nemůže. Navíc v poháru proti Líšni a Rosicím dal za 54 minut pobytu na hřišti 3 branky, netrefil se jen proti pražské Dukle. I když... Hned v první minutě měl na kopačce první gól, leč velkou šanci neproměnil. 

V posledních dvou zápasech v divizi nasázel pět branek. Minulý týden srazil Vyškov hattrickem, teď o víkendu se trefil dvakrát do sítě Sparty Brno. 

Začátek na Spartě vám moc nevyšel, ale nakonec je z toho jasné vítězství 3:0.
Čekali jsme tady obrovsky těžký zápas. Trenér nás upozorňoval, že na nás budou hrát od začátku aktivně a tvrdě, což se potvrdilo. Naštěstí po patnácti minutách jsme převzali iniciativu, dali jsme branku, oni přišli o vyloučeného hráče a my zápas zvládli. Takže jsme samozřejmě obrovsky spokojení.

Dnes jste vstřelil dvě branky. Letos střelecky zaříte.
Zatím se daří, ale nechci to zakřiknout. Je to paráda. Velký podíl má mančaft, kluci běhají, tvoří, vždycky se tam najde skulinka a já po centrech dorážím. Zatím to vychází.

Do dnešního zápasu máte zapsáno jen 311 odehraných minut. Proč jste nehrál?
Byl jsem zraněný a nehrál tři zápasy. Ale další útočníci mě zastoupili, jsou to výborní střelci (úsměv). Dal jsem se do kupy a jsem rád, že mně to tam padá.

Už jste úplně zdravotně v pořádku? Dnes jste poprvé odehrál celých devadesát minut.
Vydržel jsem, trošku už mám naběháno. Zdravotně už to v pořádku do konce mé kariéry asi nikdy nebude, ale už to jde, už to jde vydržet.

Máte 22 bodů, útočíte na čelo tabulky.
Ničemu se nebráníme (smích).

Trénujete v Tasovicích nově vznikající ženský tým, jak jste se k tomu dostal?
Jednou po zápase přišly fanynky, asi se jim líbil tasovickej fotbal a chtěly založit mužstvo. Já jsem se k tomu nějak nachomýtl, přišly že potřebují trenéra a zůstal jsem u toho. Uvidíme.

Máte nějakou trenérskou licenci?
Nemám. Po skončení kariéry bych se chtěl dál věnovat fotbalu, jestli bude čas a tohle je pro mě taková menší zkouška.

Jaké to je, trénovat holky?
Výborný (úsměv). Jde o to, že holky se přihlásily samy, mají obrovskou chuť trénovat. Když něco řeknete, tak to není jako s chlapama, že je člověk musí přemlouvat, poslouchají. Je s nimi sranda.

Budete v Tasovicích přihlašet ženskou soutěž?
Uvidíme, jestli holky vydrží, nebo nevydrží. Zatím přichází nové a nové, na posledním tréninku jich bylo 22. Teď o tom mluvit, je ještě hodně brzo. Ale záleží na holkách, vedení je tomu nakloněno.  

Trenér Tasovic Tomáš Šťastný o Zdeňku Doležalovi
Máme tři útočníky zhruba na stejné úrovni. Je pravda, že Zdeněk, když se dostane do šance, většinou gól dá. Nemyslím si ale, že by to bylo jenom v něm, je to v celém herním stylu našeho mužstva. Chceme útočit i s krajními záložníky i obránci a potom se naši útočníci dostávají do šancí. Mašek třeba měl na Spartě další dvě stoprocentní šance, které nedal. To, co dokáže Doležal dát, Mašek dneska (pozn. v sobotu v Komárově) nedal. Ale Zdeňkova střelecká produktivita je tento rok mimořádně dobrá.

 

 

 

 

Foto: www.sokoltasovice.cz