Z divize sestupuje Uherský Brod, Blansko potřebuje v posledním kole vyhrát a pomoc od Hodonína
Brněnští fanoušci se v příští sezoně Moravskoslezské divize mohou těšit hned na tři městské derby. Už před čtrnácti dny se v soutěži zachránila Bystrc, včera si postup do čtvrté nejvyšší soutěže vybojovaly z krajského přeboru Bohunice a v neděli se definitivně zachránila Sparta Brno.
Sparta potřebovala k potvrzení záchrany porazit Napajedla. To se jí podařilo a po dvou brankách Czucze a jedné Záboje vyhrála 3:1. V kontextu všech nedělních výsledků je zachráněna, i kdyby prohrála.
Prvním jistým sestupujícím z D skupiny je Uherský Brod, který sice ještě může skončit na 14. místě, ale v porovnání se 14. týmem tabulky E skupiny bude mít horší koeficient (podíl počtu získaných bodů a odehraných zápasů). Včerejší výhra Mohelnice v Kravařích pořádně zamotala situaci a definitivní počet sestupujích z obou skupin rozlouskne až poslední kolo.
Příliš dobře to nevypadá s Blanskem, kterému k záchraně nemusí stačit ani případná výhra nad vedoucími Otrokovicemi. Pokud Napajedla zabodují s Hodonínem a ve druhé skupině uhraje Mohelnice doma s třetími Mikulovicemi bod, nebo těsně prohraje, Blansko sestoupí do krajského přeboru.
Jak to vypadá v boji o záchranu
Skupina D
13. FS Napajedla 29 6 11 12 42:50 29
14. FK Apos Blansko 29 7 6 16 31:58 27
15. Sokol Konice 29 5 11 13 32:46 26
16. ČSK Uherský Brod 29 6 7 16 25:53 25 - sestupuje
Skupina E
13. SK Kravaře 27 9 3 15 30:45 30
14. FK Mohelnice 27 7 7 13 29:48 28
15. FK Bystřice p.Hostýnem 27 5 9 13 25:52 24 - sestupuje
29. kolo MSD-D
FC Sparta Brno - FS Napajedla 3:1 (1:1)
Branky Sparty: Czucz 2, Záboj
ČSK Uherský Brod - FC Slovan Rosice 1:6 (1:2)
Branky Rosic: Malata 2, Pšikal, Nagy, Pekáč, Urbánek
HFK Třebíč - FK Apos Blansko 4:2 (1:0)
Branky Blanska: Hájek, Karásek
Sokol Tasovice - SK Rostex Vyškov 1:1 (0:1)
RSM Hodonín - FC Žďas Žďár nad Sázavou 8:1 (5:1)
FK Pelhřimov - Sokol Konice 2:0 (1:0)
FC Viktoria Otrokovice - FC Velké Meziříčí 5:0 (4:0)
SFK Vrchovina - FC Dosta Bystrc-Kníničky 2:0 (0:0)
Tabulka
1. FC Viktoria Otrokovice 29 16 4 9 54 : 35 52
2. FC Slovan Rosice 29 15 5 9 60 : 35 50
3. RSM Hodonín 29 14 7 8 55 : 36 49
4. FK Pelhřimov 29 14 7 8 56 : 44 49
5. SK Rostex Vyškov 29 13 8 8 43 : 27 47
6. HFK Třebíč 29 11 14 4 43 : 28 47
7. FC Žďas Žďár nad Sázavou 29 12 7 10 58 : 47 43
8. FC Dosta Bystrc-Kníničky 29 10 9 10 37 : 47 39
9. FC Velké Meziříčí 29 10 9 10 38 : 50 39
10. SFK Vrchovina 29 10 8 11 26 : 28 38
11. Sokol Tasovice 29 10 7 12 44 : 49 37
12. FC Sparta Brno 29 8 10 11 33 : 44 34
13. FS Napajedla 29 6 11 12 42 : 50 29
14. FK Apos Blansko 29 7 6 16 31 : 58 27
15. Sokol Konice 29 5 11 13 32 : 46 26
16. ČSK Uherský Brod 29 6 7 16 25 : 53 25
30. kolo
FS Napajedla - RSM Hodonín
FC Slovan Rosice - SFK Vrchovina
FC Dosta Bystrc-Kníničky - Sokol Tasovice
SK Rostex Vyškov - FC Sparta Brno
Sokol Konice - ČSK Uherský Brod
FC Velké Meziříčí - FK Pelhřimov
FK Apos Blansko - FC Viktoria Otrokovice
FC Žďas Žďár nad Sázavou - HFK Třebíč