Jdi na obsah Jdi na menu
 


První ostrý zápas je tady: v předkole Poháru ČMFS se střetnou Židenice a Rosice

17. 7. 2009

O víkendu odstartuje nový ročník Poháru Českomoravského fotbalového svazu. A to 13 zápasy předkola. Jihomoravský kraj zastupují v této fázi soutěže Židenice a Rosice. Jejich vzájemný střet je na programu v neděli 19. července od 17 hodin ve Střelicích u Brna. "Určitě chceme postoupit," říká před soubojem trenér Židenic Bohdan Ryšavý. Jeho celku se zatím v přípravě střelecky nedaří, neskóroval proti dorostu Brna, ani proti Moravské Slavii Brno. "Uvidíme, koho budeme moct do zápasu postavit, teď řešíme hostování hráčů. Mělo by nás být 14," dodává židenický trenér.

Rosice mají za sebou také 2 zápasy. Porazily Rájec 4:0 a podlehly dorostu Brna 1:2, když toto utkání muselo být ukončeno už v 70. minutě kvůli průtrži mračen. "V poháru chceme postoupit. Neříkám, že je to prioritní, ale nebudeme odevzdaní," řekl v nedávném rozhovoru trenér Rosic Pavel Fukan. Rosice se do Poháru ČMFS kvalifikovaly díky postupu do Moravskoslezské divize, na kterou se teď připravují. "Pořád jenom běháme, do teď to byla kondiční vytrvalost, včera jsme měli rychlostní vytrvalost," komentuje náročné tréninkové dávky záložník Slovanu Jan Pšikal. "V neděli to bude těžký zápas, ale těšíme se na něj," dodává.

V minulé sezoně měly v krajském přeboru lepší vzájemnou bilanci Rosice. Na podzim vyhrály v Gajdošově ulici drtivě 5:0, když dvakrát se trefil Chlup a po jedné brance přidali Rutmár, Malata a Beneš. Na jaře skončilo utkání smírně 1:1, Rosice vedly brankou Šimka z 1. půle, za hosty vyrovnával po změně stran Burian.

Na vítěze čeká v 1. kole soutěže Konice, hrát se bude v sobotu 25. července.

Předkolo Poháru ČMFS

Neděle 19. července, hřiště Střelice u Brna, 17:00

ČAFC Židenice Brno - FC Slovan Rosice