Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velké Meziříčí pod vedením Milana Volfa postoupilo do 1. kola Poháru ČMFS

19. 7. 2009

Prvním postupujícím z předkola Poháru ČMFS se stali fotbalisté Velkého Meziříčí. Poprvé pod vedením trenéra Milana Volfa, který po minulé sezoně nahradil na lavičce Romana Kotola, porazili nováčka divize Pelhřimov 2:0. V 1. kole poháru čeká na Velké Meziříčí atrativní soupeř: druholigová FC Vysočina Jihlava.

Pelhřimov - Velké Meziříčí 0:2 (0:2)

Branky: 5. Kratochvíl, 30. Jedlička

Diváků: 50

Velé Meziříčí: Chalupa - Z. Mucha, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí - Jedlička, Hort, Němec, Berka ( 72. Kafka) - Kratochvíl ( 66. Souček), Beran ( 77. Halámek).

Komentář Lubomíra Berouna

Los úvodního kola poháru ČMFS přiřkl Velmezu nováčka MSFD, celek Pelhřmova. Vzhledem ke značně nepříznivému počasí se utkání hrálo na umělé trávě, což se odrazilo i v počtu diváků. Mužstvo domácích podle slov jednoho z funkcionářů nenastoupilo kompletní, hostům chyběl kapitán Pokorný a dosud zraněný Dufek. Chytal Chalupa, Invald má zraněnou ruku. Hned od prvních minut byli aktivnější hosté. Napadali rozehrávku soupeře, lépe se pohybovali a to jim také vyneslo rychlé vedení. po jednom z vybojovaných míčů si na vápně vyměnili míč Beran s Kratochvílem a posledně jmenovaný s jistotou otevřel skóre. V průběhu dalších minut se pbraz hry příliš neměnil. Na konci první čtvrthodiny se při průniku Berana ocitl na malém vápně zcela osamocený Z. Mucha, ale přesný centr poslal nad. Domácí se ke slovu dostali až ve 20.min., kdy zahrávali dva rohové kopy, které vzhledem k dešti a větru byly nebezpečné, ale nevytěžili z nich nic. Naopak hosté po dalších deseti minutách předvedli ukázkovou akci, která začala u Brychty. Ten sebral míč soupeřům, prošel až k půlící čáře, vyslal kolem postraní čáry Krejčího a jeho přesně načasovaný centr uměrnil Jedlička hlavou za záda vybíhajícího golmana domácích po druhé. Pelhřimov, zatím co hosté poněkud polevili, přitvrdil, zvýšil útočnou aktivitu a dvakrát se jeho hráčům podařilo dostat k nebezpečné střele, Chalupa však byl vždy na místě a změnu skóre nepřipustil. Ve druhém dějství si zkušenější hosté dvoubrankový náskok pohlídali a svého soupeře k ničemu nepustili. Naopak řada jejich slibně se rozvíjejích akcí zůstala i vinou podmáčeného povrchu nedotažena .