Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Kříž se z Břeclavi sám vykoupil. Měl jsem si to lépe ošetřit, říká

31. 8. 2009

Židenice čeká v úterý souboj o postup do 3. kola českého poháru. V Gajdošově ulici budou hostit třetiligovou Břeclav. V domácím dresu by mohl do utkání naskočit David Kříž. Šestatřicetiletý útočník byl na konci prosince minulého roku nečekaně odvolán z pozice asistenta trenéra právě v MSK Břeclav...

Jak se těšíte na zítřejší zápas s Břeclaví?

Normálně. Beru to jako každý jiný zápas. Už tam nic není.

Nicméně jste v týmu MSK Břeclav působil. Jaké vzpomínky máte?

Na tu dobu určitě budu vzpomínat jenom v dobrém, pouze ten konec nebyl moc příjemný.

Vaše odvolání z pozice asistenta trenéra k 31.12. bylo dost nečekané?

Nečekané to bylo hlavně v tom termínu. Odvolali mě 31. prosince, což bylo zvláštní. Navíc mi to trenér Fryš ani sám neřekl do očí, mohl to říct hned po sezoně, realizační tým si tvořil sám.

Dlouho se nevědělo, zda budete hrát nadále v Židenicích. Byl jste hráčem Břeclavi, která prý měla přemrštěné požadavky?

Tohle bylo takové druhé mínus. Ve finále jsem se z Břeclavi vykoupil sám. Už mám určitý věk, hraní u mě není na prvním místě a do Břeclavi jsem přišel za žádnou částku. Myslel jsem, že za mě Břeclav bude chtít jiné peníze. Na druhou stranu to byla také moje chyba. Když jsem do Břeclavi přicházel, měl jsem si tohle hráčsky ošetřit. Oni se potom zachovali jako obchodníci.

K samotnému zápasu. Jaké vidíte šance na postup , který by do Židenic přivedl Kladno nebo Most?

Břeclav hraje o dvě soutěže výš, je jasným favoritem. My jsme se po úvodní prohře v Hruškách otřepali, vybojovali jsme 3 body v Hodoníně a vyhráli další dva zápasy, teď už se docela zvedáme i herně. Je otázka pro trenéra, jakou pošle na hřiště sestavu. Jestli je prioritní tenhle zápas, nebo sobotní s Bavory.

Jaká panuje v kabině Židenic atmosféra. Po úvodní prohře v Podluží jste se zvedli...

V kabině je neustále vynikající atmosféra. Za třičtvrtě roku, co tady jsem, pořád stejná. Je to jeden z důvodů, proč jsem v Židenicích zůstal a nešel třeba do Rakouska. Není to o penězích.

Myslíte, že konečně přijdou diváci? Předvádíte kvalitní fotbal, ale ta návštěvnost je hodně špatná...

Snad přijdou. Já vím, že ČAFKA má dlouhodobý problém s nízkou návštěvností, hraje před hrstkou diváků. Na druhou stranu je na nás, abychom diváky dobrou hrou přilákali.

Už jste dostali za pohár slíbených 1500 litrů minerálky?

Ještě ne. Pořád čekáme. V kabině už nemáme skoro ani co pít (smích).