Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trenér Znojma Sobota o účasti v poháru: Osmifinále je pro nás dobrý výsledek

29. 10. 2009

Nejdále z jihomoravských klubů došli v Ondrášovka Cupu fotbalisté Znojma. Vyřazeni byli ve 4. kole prvoligovou Olomoucí. Mezi nejlepších 16 týmů v soutěži se dostali přes Šardice, Jihlavu a Třebíč. A jak viděl vystoupení svých svěřenců v poháru trenér Michal Sobota?

V odvetném utkání jste remizovali na Andrově stadionu v Olomouci 0:0. Panuje s tímto výsledkem spokojenost?
Spokojenost je. Věděli jsme, že Olomouc nenastoupí v té úplně kompletní sestavě, protože za sebou měla zápas na Slavii. My jsme ale také postrádali 4 hráče základní sestavy a navíc nemáme kádr tak široký jako Olomouc. Jeli jsme tam s tím, že nechceme udělat ostudu a kdybychom proměnili tu první šanci, tak to mohlo být ještě zajímavé...

Jak jste viděl výkon hráčů z B týmu - Lukáše Zifčáka, Helebranta, Jiřího Zifčáka?
Lukáš Zifčák hrál nejdelší dobu. Je to ještě dorostenec a potřebuje víc takových zápasů. Pro ty kluky jsou těžké zápasy strašně důležité. Pro nás jsou velkou perspektivou do budoucna.

Co rozhodlo v dvojutkání s Olomoucí?
Pro nás byla smůla, že se první zápas hrál zrovna v reprezentační přestávce. Olomouc přijela s tím nejlepším, co měla k dispozici, ale i tak jsme s nimi odehráli šedesát sedmdesát minut vyrovnaný zápas. Pak byl ale znát rozdíl dvou soutěží.

Kdybyste měl zhodnotit pohárovou cestu?
Klub po dlouhé době přešel 1. nebo 2. kolo, dostal se mezi 16 nejlepších. Je to pro nás dobrý výsledek. Škoda, že se hraje novým systémem na 2 zápasy, protože mužstva z nižších soutěží teď mají daleko menší šanci na úspěch.

Už jste dostali 1500 litrů minerálky?
Už jsme je dostali.

Do konce podzimu chybí odehrát 3 utkání. Kolik bodů chcete uhrát?
Do konce podzimu hrajeme dvakrát venku, chceme získat co nejvíce bodů, ale soutěž je vyrovnaná, takže nikdo neví, každý může porazit každého. Navíc nám strašně chybí Lacko a teď se k němu přidá Minarech. Už před sezonou jsem například čekal, že ozdobou soutěže bude Slavičín a to se potvrdilo.