Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bořetice výrazně omladily kádr a v neděli je čeká historická premiéra v celostátním poháru

30. 7. 2011

Bořeticím začíná jako prvnímu týmu ze všech mužstev v krajských soutěžích mistrovská sezona už o víkendu. Jako vítěz krajského poháru bude "Celtic" zastupovat JmKFS v Ondrášovka Cupu. Pro Bořetice to bude historická událost, protože celostátní pohár doposud nikdy nehrály. Soupeřem v 1. kole jim budou divizní Bohunice.

"Chceme mužstvo omladit, přivést pět nových hráčů. Minimálně s pěti se také rozloučíme," říkal po výhře ve finále poháru nad Boskovicemi předseda klubu Martin Vojtěšek. Svým slovům také dostál. Zelenobílý dres už nebude v nadcházející sezoně navlékat hned šestice zkušených hráčů - Šmíd (Slovan Brno), Schwarz (Rosice), Kubánek (Rakousko), Brychta, Fous, Galla. 

V kolonce příchodů se objevují především mladí fotbalisté - domácí dorostenci Igor Štavík, Michal Dufek, Vojtěch Bystřický, Ondřej Kožíšek, z Břeclavi příchozí dvojice Jan Dunka a Zdenek Šlancar, Michal Varmuža z Kobylí a z hostování se vracející Jaroslav Otáhal. V dosavadní přípravě prohrály Bořetice seZbrojovkou Brno B 0:3 a porazily Svatobořice-Mistřín (nováček I. B třídy) 5:0, když se čtyřikrát trefil Lukáš Machala a jednou Kamil Novotný.

"Nečekáme žádnou hvězdnou sezonu, ale o Ondrášovku se porveme. Je to hodovní zápas a očekáváme velkou návštěvu," zní z Bořetic. "Celtic" přivítá bohunický Tatran v neděli od 10:30. Na krojové hody a očekává se vysoká návštěva, která by mohla atakovat divácký zájem o derby s Velkými Pavlovicemi. 

Bohunice se představí v celostátním poháru potřetí. V předchozích dvou případech vypadly vždy v předkole - s Vyškovem a Tasovicemi. "Pro nás je stěžejní začátek divize, ale každopádně chceme vyhrát i v Bořeticích a dobře se naladit na začátek sezony. Vůbec ale nevíme, co od Bořetic očekávat," přiznává trenér Luboš Kučerňák. Ten povede v nové sezoně téměř totožný tým, který si vybojoval postup do divize. Novými posilami jsou brankář Marek Gruber, který by měl začít sezonu na pozici jedničky a stoper Stanislav Píšek, jehož příchod z Dražovic se "upekl" ve čtvrtek. 

V přípravě Tatran remizoval v Rájci 3:3, porazil Blansko 3:0 a Zastávku 10:0. "S Rájcem jsme vedli deset minut před koncem 3:1, ale bohužel ho nedotáhli. V Blansku jsme předvedli slušný výkon, sice měli domácí dvě nebo tři šance, ale my jsme nedotáhli další brejky. A zápas se Zastávkou? Týmy z 1.B třídy se neporáží každý den 10:0. Podívejte se třeba na Zbrojovku, která porazila Šlapanice 1:0. Výsledky nepřeceňujeme, naši připravenost ukáže až soutěž," říká bohunický trenér. 

1. kolo Ondrášovka Cupu
Neděle 31. července od 10:30
Sokol Bořetice vs Tatran Brno Bohunice