Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líšeň přiveze do Tasovic trojici nových hráčů, domácí poprvé nasadí Helebranta

29. 7. 2011

Hodně zajímavý duel 1. kola Ondrášovka Cupu se bude hrát také v Tasovicích. Domácí divizní celek přivítá třetiligovou Líšeň, která s nostalgií vzpomíná na své představení v poháru na podzim 2007, kdy senzačně vyřadila Slavii Praha a došla až mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže. V posledních třech letech nepřešel brněnský klub přes druhé kolo - naposledy jej vyřadila divizní Vrchovina. Tasovice se představí v celostátním poháru teprve podruhé v klubové historii. Při loňské premiérové účasti přešly v předkole přes Bohunice a následně vypadly s Břeclaví.

1. kolo Ondrášovka Cupu
Sobota 30. července od 17:00
Sokol Tasovice vs SK Líšeň

Trenéři před utkáním

Tomáš ŠťastnýTomáš Šťastný, trenér Tasovic
Jakou váhu českému poháru přikládáte?

Pro nás, mužstvo z divize, je Ondrášovka Cup příjemné zpeztření konce přípravy na novou sezonu, tak k ní přistupujeme velice zodpovědně i z hlediska toho, že očekáváme velký divácký zájem na toto utkání. Dále je pro každého z nás, který v mužstvu figuruje, motivace v případě postupu do dalšího kola hrát s mužstvy z vyšších tříd, popřípadě s mužstvem 1. ligy. To si myslím, že je snem každého hráče, ale i realizačního týmu. Tímto se na utkání s Líšní těšíme a přejeme si, aby dopadl co nejlépe, i když respektujeme kvalitu soupeře.
Zároveň bych chtěl pozvat naše fanoušky, ale i ty z okolí, aby nám pomohli vytvořit na našem hřišti pěknou fotbalovou atmosféru.

Koho z nových hráčů nasadíte do utkání?
Z nových hráčů pravděpodobně nastoupí jen Oldřich Helebrant a odchovanec našeho dorostu Marcel Blahoudek. Další hráči začnou zápas na lavičce náhradníků, nebo nejsou z důvodu dovolené přítomni a v jednom případě nebude asi ještě dořešeno hostování.
         
Zbyněk ZbořilZbyněk Zbořil, trenér Líšně
Jakou váhu českému poháru přikládáte?
Pro nás je to mistrovský zápas jako každý jiný a chceme vyhrát. Na druhou stranu vím, že vždy je motivace větší pro kluby z nižších soutěží a určitě to bude i v Tasovicích těžké, ale měli bychom potvrdit kvalitu a přesvědčit o připravenosti na MSFL. 

Koho z nových hráčů nasadíte do utkání?
Administrativně jsme dotáhli do úspěšného konce Krejčího z HFK Olomouc, Hlavinku ze Sparty Brno i Koudelku z Boskovic a všichni se na hřišti objeví.

Bude připraven také Richard Dostálek, když ve stejný čas hraje Zbrojovka na Spartě?
Ríša hrát nebude, musí být v „práci“, ale těch termínů, kdy nám to koliduje se Zbrojovkou je málo, takže určitě bude velký přínos pro Líšeň.