Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sparta Brno půjde na Zbrojovku po jedenácti letech. I se Schneiderem

28. 7. 2011

Velkým tahákem 1. kola Ondrášovka Cupu je sobotní brněnský duel Sparty se Zbrojovkou. Oba soupeři se proti sobě v mistrovském utkání postaví po jedenácti letech. Tehdejší Stavo Artikel si odvezl ve 2. kole Poháru ČMFS výhru 8:1 a jasný postup. Tenkrát se mezi střelce zapsal i Marek Zůbek, který v současnosti dělá ve Zbrojovce asistenta Renému Wagnerovi. Čestnou branku Sparty střílel Milan Ptáček, dnes hráč Šaratic.

Pikantní duel to bude pro zejména pro trenéra Wagnera, který před rokem pomáhal Spartě v František Schneiderzačátcích v divizi. "Kvalita Sparty mě překvapila. Kluci jsou tady velice šikovní, umí hrát fotbal. A ať už se mnou nebo beze mě, o to mužstvo nemám strach. Je to dobré mužstvo," prohlásil před rokem v rozhovoru pro Jihomoravskýfotbal.cz. Na druhé straně zase bude stát František Schneider. Odchovanec Sparty nakoukl v dresu Zbrojovky i do první ligy. Čtyřiadvacetiletý záložník hrál za Spartu už na jaře. V létě měl namířeno do Jihlavy, ale v kádru se neudržel. V sobotu by tak měl být klíčovou postavou divizního celku. Kromě Schneidera bude moci trenér Milan Volf využít také Tomáše Micu nebo z Třebíče příchozího Aleše Pacáka.

Atraktivní duel by měl přitáhnou slušnou diváckou návštěvu. "Nemyslím si, že by to bylo nějak žhavé. Bylo by dobré, kdyby lidé přišli, ale vidím to tak na pětistovku diváků," říká předseda Sparty Jindřich Stehlík. Před rokem přišlo v divizi na Rosice 450 diváků a stadion byl téměř zaplněný. Vejít by se na něj mělo kolem šesti set lidí.

1. kolo Ondrášovka Cupu
Sobota 30. července od 17:00
FC Sparta Brno vs FC Zbrojovka Brno

Pikantnosti duelu
Sparta Brno se v létě stala farmou Zbrojovky.
František Schneider nakoukl v dresu Zbrojovky do 1. ligy.
Trenér René Wagner nastupoval minulý podzim za Spartu v divizi.

Poslední účast v poháru
Sparta Brno
2010/2011: v 1. kole vyřazena druholigovým Znojmem po výsledku 0:1. Branku inkasovala v 58. minutě od Mičky.
Zbrojovka Brno
2010/2011: překvapivě vyřazena ve čtvrtfinále od třetiligové Kroměříže, když prohrála obě utkání (1:2 a 0:1). Už před tím měla problémy i s Rosicemi, Ovčáry i Karvinou.