Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tasovice už prodaly na Duklu šest set lístků. Bude to vřava, těší se trenér Šťastný

31. 8. 2011

Stadion v Tasovicích projde zatěžkávací zkouškou. Na Znojemsko míří k duelu 3. kola Ondrášovka Cupu pražská Dukla. Klubu se slavnou historií ověnčenou jedenácti mistrovskými tituly se postaví domácí Sokol.

"Hlavně nechceme udělat ostudu," říká na rovinu trenér Tasandy Tomáš Šťastný. Jeho svěřencům se herně příliš nevyvedly poslední dva zápasy v divizi s Bohunicemi a v Přerově. "Naše forma není nejlepší," přiznává. Ale pohár, ve kterém požene tasovické dopředu plný dům, je jiná soutěž. V předchozích kolech odjížděly ze Znojemska s nepořízenou třetiligové týmy Líšně a Rosic. Tasovice jim nasypaly dohromady deset gólů.  

Z předprodeje na středeční utkání už zmizelo šest set lístků. "Na našem malém stadionku to bude vřava. Fanklub už si zabral čtvrtinu tribuny, bude čtyři nebo pět bubnů. Diváci nás poženou, ale uvidíme, co to s námi udělá," říká tasovický trenér. O atraktivní duel přijde střední obránce Michal Šuráň, který je zraněný. Na jeho místo by se měl z kraje obrany posunout Lukáš Čerstvý.

Dukla by měla do Tasovic přijet v kompletním složení „O víkendu nás nečeká žádný zápas, takže nemusí nastoupit výrazně obměněná sestava. V Brozanech jsme viděli, jaké jsou pohárové zápasy se soupeři z nižších soutěží. Musíme k tomu přistoupit se vší zodpovědností. Herně jsme sice lepší než soupeř, ale musíme to zhodnotit góly. Pokud se nám to nepodaří, může být utkání těžké až do konce. Budu na hráče apelovat, aby byli v pokutovém území agresivní, důrazní a řešili situace s klidem, což se nám v minulých zápasech nedařilo, takže jsme nedávali tolik branek. Zápas v Tasovicích by mohl sloužit k tomu, abychom se v tomto zlepšili. Zároveň ale musíme hrát zodpovědně dozadu, protože jak vidíme v divizi, soupeři střílení gólů problém nedělá," řekl pro klubový web fkdukla.cz trenér Luboš Kozel.

"Do zápasu půjdeme s respektem. Rozhodně ale nebudeme betonovat, není to náš styl. Může se stát, že dostaneme pět nebo osm branek, ale také nás můžou lidi vybláznit a mohou se dít divy. Dukla v lize dvakrát za sebou prohrála a určitě si na nás bude chtít spravit sebevědomí. Bude to těžký zápas," říká den před utkáním Tomáš Šťastný.

Historicky první utkání fotbalistů Tasovic proti prvoligovému soupeři startuje ve středu v 17:00.

3. kolo Ondrášovka Cupu
Středa 31. srpna od 17:00
Sokol Tasovice - FK Dukla Praha