Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rájecký střelec Radek Šmýd: Nominace na trénink výběru mě překvapila

22. 5. 2010

Radek ŠmýdRadek Šmýd (na fotografii z finále poháru v židenickém dresu s číslem 15) patří do kádru momentálně vedoucího celku krajského přeboru Rájce-Jestřebí. Na jaře vstřelil sedm branek a s parťákem Pavlem Ostrým patří mezi nejúdernější dvojici útočníků v soutěži. V Rájci je na hostování z Kostelce na Hané (Prostějovsko).

Pětadvacetiletý forvard už dvakrát vyhrál krajský pohár. Před třemi roky s Bohunicemi a před rokem s Židenicemi. Letos měl šanci už na třetí vítězství, pouť Rájce ale skončila na Novosedlech v semifinále. 

Radek Šmýd se objevil v nominaci na úvodní tréninky jihomoravského amatérského výběru. 

V Rájci asi panuje velká euforie, když vedete krajský přebor?
Asi se vedení v soutěži nečekalo. Ale samozřejmě jsme rádi, dřeme a je to také velká zásluha trenéra Záleského, který nás hodně hecuje. V Rájci se sešli dobří fotbalisti a já myslím, že si to zasloužíme.

Jak jste se vůbec dostal do Rájce? 
Měl jsem za sebou několik zranění. Naposledy jsem byl v Čafce, kde jsme se nějak nedohodli a v zimní přípravě se mi ozval pan Záleský, jestli bych to nechtěl zkusit v Rájci. Líbil jsem se jim a mně se tam také líbilo, tak jsme si plácli.

Teď asi nelitujete odchodu z Čafky?
Ne, nelituji.

Nebavil jste se tady s Bohdanem Ryšavým, že Čafka vůbec nedává góly?
Nebavili jsme se o tom. Já jsem se v přípravě zranil a on vzal jiné hráče, kteří byli zdraví. Jinak my spolu vycházíme dobře. Já jsem rád, že nám se daří a jsme první.

Překvapila vás nominace do regionálního výběru?
Určitě překvapila.

Co od ní očekáváte?
Pro mě je to takové plus. Vím, že mám na sobě ještě hodně co zlepšovat. Tady to beru, že se dostanu mezi kluky, poznám atmosféru.

Může vám účast ve výběru pomoci v další kariéře?
Nad tím jsem nepřemýšlel. Navíc ještě nemám jistou nominaci, jsem na prvním tréninku.