Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr MěFS Brno bojuje o Madrid! Na republikovém finále Danone Cupu je mezi nejlepšími čtyřmi

8. 6. 2011

Výběr MěFS Brno se probojoval do čtyřčlenného republikového finále Danone Cupu. Ve středu si tak zahraje o postup do světového finále, které se uskuteční 9. října na stadionu Santiaga Bernabeu v Madridu. Mezi nejlepšími je také Zbrojovka Brno. Di finálové skupiny se navíc oba celky přináší 3 body.

Republikové finále se hraje v Praze v TC Sparty Praha na Strahově. Dění vyvrcholí ve středu 8. června. Vítěz se může těšit na říjnovou cestu do Španělska.

Výběr MěFS Brno ročníku 1999 narazil stejně jako před rokem v prvním utkání na Slavii Praha. Zatímco vloni prohrál, letos dokázal brankou Davida Nevřivého zvítězit 1:0. Ve druhém zápase porazil výběr OFS Sokolov 2:0, když obě branky vstřelil opět David Nevřivý - fotbalista Tatranu Kohoutovice. Ve třetím utkání remizoval s Hradcem Králové 1:1, gól dával Martin Zikl. MěFS Brno se sedmi body vyhrál skupinu, na druhém místě skončila Slavia Praha. MěFS si tak přináší do zítřejší finálové skupiny 3 body. 

Daří se také Zbrojovce Brno. Ta nejprve porazila OFS Domažlice 4:0, poté Příbram 4:3 a remizovala 1:1 s OFS Náchod. Společně se Zbrojovkou postupuje do finálové skupiny Příbram.

Výsledky jihomoravských týmů v základní skupině
Skupina A
MěFS Brno - Slavia Praha 1:0; Nevřivý
MěFS Brno - OFS Sokolov 2:0; Nevřivý 2
MěFS Brno - Hradec Králové 1:1; Zikl

Skupina B
Zbrojovka Brno - Domažlice 4:0
Zbrojovka Brno - Příbram 4:3
Zbrojovka Brno - OFS Náchod 1:1

Středeční zápasy o Španělsko
9:45 MěFS Brno - Příbram, Zbrojovka Brno - Slavia Praha
11:15 MěFS Brno - Zbrojovka Brno, Příbram - Slavia Praha

Tabulka finálové skupiny
1. Zbrojovka Brno  1  1  0  0  4:3  3
2. MěFS Brno  1  1  0  0  1:0  3
3. Příbram  1  0  0  1  3:4  0
4. Slavia Praha  1  0  0  1  0:1  0

Výběru MěFS Brno
Kropáček Martin, Osolsobě Jan, Zeman Radim, Fiala Jan, Leznar Filip (FC Sparta Brno), Pluháček Jan (FC Svratka Brno), Zikl Martin, Stříž Jan, Štěrba Martin (ČAFC Židenice), Šustr Denis (FC Slovan Brno), Pěgřím Radim (SK Moravská Slávia), Havlásek Miroslav (SK Líšeň), Nevřivý David (TJ Tatran Kohoutovice), Záveský Lukáš (FC Dosta Bystrc-Kníničky)
Trenér: Záleský David, asistent: Šrámek Jiří, vedoucí mužstva: Dvořák Petr