Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motivace pro hráče: účast v regionálním výběru

15. 3. 2010

Jihomoravský kraj skládá po pěti letech opět svůj amatérský fotbalový výběr. Když tak činil naposledy, probojoval se až na evropský finálový turnaj. Tehdy se v mužstvu objevili například Petr Malata, Martin Sehnal, Radomír Milotínský, Jiří Jaroš nebo Tomáš Galia.

Ve výběru se mohou objevit pouze fotbalisté, kteří nikdy neměli registrovanou profesionální / neamatérskou smlouvu na ČMFS, jsou narozeni mezi 1.8. 1989 - 1.8. 1968 a hrají maximálně divizi.

Letošní jihomoravský amatérský výběr povede v roli hlavního trenéra Bohumil Smrček. "V současné době sbírám informace o hráčích, volám si s trenéry klubů. Vytvoříme úvodní nominaci a v ní si necháme místo pro hráče, kterým se bude na jaře dařit. První podmínkou ale je, že hráč bude mít zájem reprezentovat a navíc to pro něj bude čest," říká Bohumil Smrček.

Výběr JmKFS čeká v první fázi moravská kvalifikace se Zlínským KFS. První zápas bude hrát doma 1. nebo 2. června (nejspíše v Moravském Krumlově), odveta se uskuteční za 14 dní na půdě soupeře. Vítěz se utká 29. června (pravděpodobně v Jihlavě) s vítězem české kvalifikace (Středočeský kraj, Královehradecký kraj, Jihočeský kraj, Liberecký kraj). Celkový vítěz pak bude reprezentovat Českou republiku v Regions Cupu. Navíc bude pořádat 1. kolo - tzv. INTERMEDIATE ROUND, z něhož postoupí vítěz do Final Eight - evropského finále. 

Veškeré aktuality kolem jihomoravského výběru, rozhovory s hráči, textové on-line reportáže ze všech utkání a další najdete na portálu Jihomoravskýfotbal.cz.