Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boskovice představily nový fotbalový projekt, jeho kmotrem je Petr Švancara

20. 6. 2010

Boskovice

Boskovice představily v sobotu svůj nový projekt, který pomůže k úplné záchraně fotbalu ve městě. "Je potřeba vědět, že klub měl před sebou ještě před půl rokem krach. Na venek jsme to nikde neprezentovali. Ale chtěli jsme zachovat alespoň zdravé jádro, což se podařilo i s tím, že jsme zachovali i mužský fotbal," říká jeden z hlavních autorů projektu Jiří Vorlický.

Klub z Blanenska mění název na FC Boskovice a včera ukázal, co by mělo být hlavním cílem tři roky připravovaného projektu: provázanost všech hráčů, rodičů, škol, města. "Naším cílem je, aby každý hráč, každý člen měl k našemu klubu vztah. Projekt máme postavený na obyčejné lidské slušnosti s tím, že pro nás není důležité za každou cenu vyhrát. Chceme hráče učit i slušnému chování, slušně pozdravit, což už dnes není normální. S rodiči bude maximální spolupráce, začínáme hledat systém se školami, školkami, samotným městem. Tak aby systém k našemu projektu vedl jednou cestou více subjekty a našli jsme společnou řeč," představuje projekt Jiří Vorlický.

Kmotrem celého projektu je ligový fotbalista Petr Švancara. "Petr je osobnost ligy a splňuje veškeré předpoklady, jakým směrem chceme jít i my. To znamená: je to osobnost i mimo hřiště."

V sobotním odpoledni představili boskovičtí tréninkovou jednotku. Na hřišti se představily všechny věkové kategorie - dospělí, dorost, žáci a přípravky. FC Boskovice v současnosti mají dvě mužstva mužů, dva dorosty, čtyři žákovská mužstva, pět přípravek a družstvo žen - celkem 227 aktivních členů. "Úplně všichni tady dnes být nemohli. To bychom se sem nevešli," s úsměvem vysvětlil Vorlický. Fotbalisty i fotbalistky přivedl na hřiště stylově "kmotr" Petr Švancara.

Boskovice

Na konci tréninku byl oficiálně spuštěn boskovický fotbalový projekt: odhalením oficiálního plakátu...

Obrazek Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Celý trénink byl zakončen stylově: mašinkou...

 

Obrazek

Boskovice budou hrát v příští sezoně jihomoravský krajský přebor. "To, že jsme v kraji, není tragedie. My se v budoucnu budeme chtít vrátit, díky mládeži, na vyšší místa," zakončuje Jiří Vorlický.

 

Fotogalerii z celé akce najdete ZDE. 

 

Náhledy fotografií ze složky Představení projektu - Boskovice