Jdi na obsah Jdi na menu
 


Židenice nebo Bohunice? Třeba se domluvím, že půl roku odehraju tam a půl roku tam, žertuje Petr Švancara

22. 6. 2010

ObrazekDvaatřicetiletý prvoligový útočník Petr Švancara byl hlavní postavou sobotního odpoledne v Boskovicích. Stal se kmotrem začínajícího fotbalového projektu, rozdával autogramy, pózoval fotografům a v exhibičním utkání oblékl na pár minut i dres domácího FC. 

Co říkáte na nový boskovický projekt?
Jsem z něho nadšenej. Velmi rád jsem přijal pozvání, bylo mojí povinností to tady osobně podpořit. Fandím všem akcím, které se týkají dětí a pokud budeme chtít budovat fotbal, tak takových projektů jenom víc. 

Kolik máte pozvánek na podobné akce?
Kmotrem jsem poprvé, ale hodně podobných akcí se během léta rád účastním. Týkájí se dětí, což mě žene k podpoře, protože děti mám rád a jsem zastáncem toho, že když nás děti budou zlobit na hřišti, tak je to lepší, než když nás budou zlobit někde jinde.

Současná ekonomická krize může fotbalu pomoci. Kluby se budou více soustředit na mládež...
Určitě. Ale všichni musíme dělat všechno pro to, abychom děcka vychovali nejenom fotbalově, ale i lidsky. Sport je dobrý nástroj. Je to ideální spořič času i do budoucího života, protože než sedět někde v hospodě, je lepší jít na hřiště.

Regionální fotbal Vás určitě zajímá. Několikrát jsem Vás viděl v Židenicích a Bohunicích...
Ano, snažím se pravidělně chodit na Čafku, protože ta je mojí srdeční záležitostí. Mám rád Bohunice. Nižší soutěže určitě sleduju, jen je mi líto, že Boskovice spadly z divize. Ale sleduju i jiné sporty. Mám tříletého syna, kterého se snažím všude vodit. Chodíme na malou kopanou, hokej, baseball. Mám rád náš region jižní Moravu a rád se jezdím dívat na fotbal ale i na jiné sporty.

Až ukončíte profesionální kariéru, dovedete si představit, že budete hrát za ČAFKU nebo třeba Bohunice?
Samozřejmě, tohle řeším na každé akci, které se zúčastním. Dnes (v sobotu) už proběhlo, že bych mohl skončit v Boskovicích, ale moje budoucnost je spíše spjatá s Brnem. Myslím si, že kariéru zakončím v nižší soutěži v některém z brněnských klubů. Ať je to ČAFC Židenice nebo Tatran Bohunice. Uvidím, třeba se domluvíme, že půl roku odehraju tam a půl roku zase tam (úsměv).

Brno se vrátilo k názvu Zbrojovka. To je asi dobrý krok?
Já jsem určitě rád. Když byla Zbrojovka, tak se stala mistrem republiky. Věřím, že změna názvu může být jedním z impulsů, aby se fotbal v Brně trochu zvedl. Doufám, že lidé na něj budou slyšet a zase na stadion přijdou. Já jim jen přeju hlavně hodně štěstí a ať se jim daří.  

Uvidíme Vás ještě někdy v brněnském dresu v 1. lize?
Je to moje přání. Brno je moje srdeční záležitost, začínal jsem tam s fotbalem. Za rok mi končí smlouva ve Slovácku a může se stát, že tam skončím, ale to je věc brněnského klubu. Ale já bych za Brno hrál moc rád.