Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líšeň už se připravuje na 3. ligu. Hráči, kteří si soutěž vykopali, dostanou šanci, říká trenér Róbert Kafka

6. 7. 2009

ObrazekFotbalisté Líšně se ode dneška připravují na Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Třetí nejvyšší soutěž u nás si zahrají místo Šardic, které se do MSFL nepřihlásily. V přípravném období čekají svěřence Róberta Kafky zápasy s Břeclaví, Blanskem, Tasovicemi, Rosicemi a v 1. kole Poháru ČMFS Vyškov. Premiéru ve 3. lize si Líšeň odbyde ve Znojmě.  

Róbert Kafka: Hráči, kteří si soutěž vykopali, dostanou šanci

Dnes vám začala příprava na MSFL. Jaký byl 1. trénink a kolik se na něm sešlo hráčů?

První trénink byl takový seznamovací, výklus, bylo tady 16 - 17 hráčů plus někteří noví. Klukům končí dovolená, takže to dáváme dohromady.

Jak se bude lišit příprava na 3. ligu od přípravy na divizi?

Příprava bude víceméně stejná, jenom jsme trošku museli překopat přípravné zápasy. Změnili jsme mužstva, protože s Olomoucí B, kterou jsme měli domluvenou, hrajeme v 5. kole MSFL, takže jsme ten zápas zrušili.

Zvýší se počet tréninkových jednotek?

Já bych ani neřekl, bude to tak na stejné úrovni jako na divizi. Třetí liga je kvalitnější, určitě více zapracujeme na takticko-herních věcech.

Jak jste vůbec přijal postup do MSFL?

Do poslední chvíle jsme věřili, že postoupíme. V posledním kole jsme porazili svého soupeře (Napajedla) a čekali, jak dopadne zápas v Šardicích (Velké Meziříčí). Bohužel to nevyšlo. Nakonec se Šardice nepřihlásily, tak jsme rádi, že jsme postoupili, i když to bylo z 2. místa.

Budete hrát 3. nejvyšší soutěž. O kolik hráčů se bude muset Líšeň doplnit, aby nehrála v MSFL v uvozovkách podřadnou roli, tedy nehrála o sestup?

V Líšni je kvalitní kabina, kluci táhnou za jeden provaz. Hráči, kteří si 3. ligu vykopali, by měli dostat šanci zahrát si ji, poprat se o místo. Ale také se budeme snažit zkvalitnit kádr, na 2 až 3 místech bychom se chtěli posílit.

Zmínil jste, že s vámi trénovali noví hráči...

Nové hráče budeme zkoušet týden až 10 dní, je to krátká doba, ale na přípravu je pouze měsíc. Nové hráče potřebujeme vidět v přípravných zápasech a potřebujeme, aby Líšni ve 3. lize pomohli.

Teď ke jménu, které se v těchto dnech hodně skloňuje. Bude hrát Richard Dostálek za Líšeň?

Ríša se zranil při líšeňských oslavách (85. výročí založení klubu), když si nešťastně zlomil žebro. Tři týdny měl pauzu, teď jde na konci týdne k doktorovi a měl by se zapojit do tréninku. Je to kvalitní hráč, který má pořád na 1. ligu, což ukázel na jaře ve Zlíně. Je o něj zájem v 1. lize a on si chce prodloužit fotbalový věk, ještě si nejvyšší soutěž zahrát. Na druhou stranu: Ríša bydlí tady v Líšni, v přípravce má syna. Bude záležet, jaké dostane nabídky.

Co máte v nejbližší době v plánu?

Poctivě zapracovat v přípravě, abychom dobře vstoupili do soutěže a hráli ve 3. lize důstojnou roli. Věřím, že se nám to podaří.