Pohled na moravské soutěže: Dorost Veselí smazal ve Velkém Meziříčí dvoubrankové manko a v obnovené premiéře vyhrál
Moravskoslezská liga mužů
Velký šlágr nabídl program 2. kola MSFL. V brněnském derby se střetli fotbalisté Líšně a Bystrci. Více jak devět stovek diváků vidělo výhru hostujcího celku 2:0, kterou zařídili brankami Vrtěna a Veselý. Další jihomoravské celky byly vesměs úspěšné. Mutěnice porazily Jihlavu B 2:1, když vítěznou branku dal v 86. minutě stoper Jašíček, Břeclav stejným výsledkem Uničov, Brno B remizovalo doma s Olomoucí B 1:1 a Znojmo přivezlo bod ze Zábřehu za remízu 1:1, branku Znojma dal Mutúš Minarech.
Mutěnice - Jihlava B 2:1 (0:1)
Branky: 66. Otruba, 86. Jašíček - 7. Procházka
Břeclav - Uničov 2:1 (1:1)
Branky: 9. Simandl, 80. Svoboda - 19. Sostořek
Líšeň - DOSTA Bystrc 0:2 (0:1)
Branky: 8. Vrtěna, 79. Veselý
Zábřeh - Znojmo 1:1 (1:1)
Branky: 14. Richter - 25. Minarech
1. FC Brno B - Sigma Olomouc B 1:1 (0:1)
Branky: 79. Pacák - 24. Nekuda
Frýdek-Místek - Baník Ostrava B 4:1 (1:0)
Fulnek - Kroměříž 0:3
Slavičín - HFK Olomouc 2:1
Tabulka
1. Slavičín 2 2 0 0 5: 1 6 ( 0)
2. DOSTA Bystrc 2 2 0 0 3: 0 6 ( 3)
3. Znojmo 2 1 1 0 5: 1 4 ( 1)
4. Břeclav 2 1 1 0 2: 1 4 ( 1)
5. Zábřeh 2 1 1 0 2: 1 4 ( 1)
6. 1. FC Brno B 2 1 1 0 2: 1 4 ( 1)
7. Uničov 2 1 0 1 5: 3 3 ( 0)
8. Frýdek-Místek 2 1 0 1 4: 2 3 ( 0)
9. Kroměříž 2 1 0 1 3: 1 3 ( 0)
10. HFK Olomouc 2 1 0 1 3: 3 3 ( 0)
11. Mutěnice 2 1 0 1 2: 4 3 ( 0)
12. Sigma Olomouc B 2 0 1 1 1: 2 1 ( -2)
13. Baník Ostrava B 2 0 1 1 1: 4 1 ( -2)
14. Jihlava B 2 0 0 2 2: 6 0 ( 0)
15. Fulnek 2 0 0 2 1: 5 0 ( -3)
16. Líšeň 2 0 0 2 0: 6 0 ( -3)
Moravskoslezská dorostenecká liga
Starší
Hodonín-Šardice - Třinec 0:2 (0:1)
TESC. Zlín B - 1. FC Brno B 1:1
Sigma Olomouc B - Líšeň 0:0
Sparta Brno - Znojmo 3:2 (1:0)
Branky: Neumann, Surynek, Kotoun (PK) - Mičko (PK), Lapeš
Kroměříž - Slovácko B 2:4
Vítkovice - Frýdek-Místek 2:0
Hlučín - Baník Ostrava B 2:1
Jihlava B - Opava 2:1
1. Jihlava B 2 2 0 0 5: 2 6 ( 0)
2. Vítkovice 2 2 0 0 4: 1 6 ( 3)
3. Sigma Olomouc B 2 1 1 0 6: 2 4 ( 1)
4. 1. FC Brno B 2 1 1 0 4: 1 4 ( 1)
5. Slovácko B 2 1 1 0 6: 4 4 ( 1)
6. Hlučín 2 1 1 0 4: 3 4 ( 1)
7. Sparta Brno 2 1 1 0 4: 3 4 ( 1)
8. Baník Ostrava B 2 1 0 1 4: 3 3 ( 0)
9. Třinec 2 1 0 1 3: 3 3 ( 3)
10. Zlín B 2 0 2 0 3: 3 2 ( -1)
11. Líšeň 2 0 2 0 1: 1 2 ( -1)
12. Znojmo 2 0 1 1 4: 5 1 ( -2)
13. Opava 2 0 0 2 2: 4 0 ( -3)
14. Hodonín-Šardice 2 0 0 2 1: 5 0 ( -3)
15. Kroměříž 2 0 0 2 2: 7 0 ( -3)
16. Frýdek-Místek 2 0 0 2 2: 8 0 ( -3)
Mladší
Šardice - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: Koryčánek
Sparta Brno - Znojmo 4:1 (1:0)
Branky: Nguyen, Ryšavý, Přichystal, Hruška - Šplíchal
Zlín B - 1. FC Brno B 1:3
Sigma Olomouc B - Líšeň 3:2 (0:1)
Branky Líšně: Sklenář, Formánek
Kroměříž - Slovácko B 1:1
Vítkovice - Frýdek-Místek 3:0
Hlučín - Baník Ostrava B 1:6
Jihlava B - Opava 2:1
1. 1. FC Brno B 2 2 0 0 9: 1 6 ( 3)
2. Baník Ostrava B 2 2 0 0 9: 1 6 ( 3)
3. Sparta Brno 2 2 0 0 8: 1 6 ( 3)
4. Jihlava B 2 2 0 0 5: 1 6 ( 0)
5. Sigma Olomouc B 2 1 1 0 3: 2 4 ( 1)
6. Opava 2 1 0 1 4: 3 3 ( 0)
7. Vítkovice 2 1 0 1 4: 3 3 ( 0)
8. Zlín B 2 1 0 1 2: 3 3 ( 0)
9. Šardice 2 1 0 1 1: 3 3 ( 0)
10. Hlučín 2 1 0 1 2: 6 3 ( 0)
11. Slovácko B 2 0 1 1 1: 2 1 ( -2)
12. Frýdek-Místek 2 0 1 1 0: 3 1 ( -2)
13. Kroměříž 2 0 1 1 1: 7 1 ( -2)
14. Znojmo 2 0 0 2 1: 5 0 ( -3)
15. Třinec 2 0 0 2 0: 4 0 ( 0)
16. Líšeň 2 0 0 2 2: 7 0 ( -3)
Moravskoslezská dorostenecká divize
Starší
Velký obrat se podařil v 1. kole Veselí nad Moravou. Svěřenci Petra Bezoušky prohrávali ve Velkém Meziříčí po 22. minutách už 0:2, ale nakonec dokázali zápas otočit na 3:2. Ve 38. minutě vstřelil premiérovou branku v soutěži Brumla, v 68. minutě našel Radmil Nygrýnovu hlavu a bylo srovnáno a v 79. minutě završil dokonalý obrat Míček. Veselí se tak po roce vrátilo do divize vítězně.
Velké Meziříčí - Veselí 2:3 (2:1)
Branky Veselí: Brumla, Nygrýn, Míček
Veselí: Maňák - Skrál (85. Krahulec), Nygrýn, Marcinka - Durna, Radmil, Brumla, Vítek - Míček, Sládeček, Černoch (80. Zajíček)
DOSTA Bystrc - Vyškov 1:0 (1:0)
Branka: Hrůza
Třebíč - Bohunice 1:0 (1:0)
Havlíčkův Brod - Viktoria Otrokovice 2:0
Uherský Brod - Vrchovina 3:1
Pelhřimov - Kroměříž B 1:2
Mladší
Velké Meziříčí - Veselí 1:0 (0:0)
Veselí: Kučera - Bílek, Chudík, Sukup, Hájek - Sedláček (40. Hozák), Svoboda, Jagoš (40. Pintera), Kyncl (55. Zemčík) - Březina, Galuška (55. Konečný)
DOSTA Bystrc Vyškov 0:4 (0:2)
Branky: Mrnuštík, Sádlík, Ondra, Tutter T.
Třebíč - Bohunice 2:0 (1:0)
Havlíčkův Brod - Viktoria Otrokovice 0:2
Uherský Brod - Vrchovina 2:0
Pelhřimov - Kroměříž B 2:2
Moravskoslezská žákovská liga
Starší
Opava - 1. FC Brno 1:2 (1:2)
Vyškov - Karviná 1:1 (1:1)
Branka Vyškova: Holásek
Frýdek-Místek - Znojmo 5:0
Zlín - Baník Ostrava 2:2
Sigma Olomouc - Vítkovice 7:1
Slovácko - Hlučín 5:1
HFK Olomouc - Jihlava 2:4
Mladší
Opava - 1. FC Brno 5:3 (2:3)
Vyškov - Karviná 1:0 (1:0)
Branka: Burian
Frýdek-Místek Znojmo 4:1
Zlín - Baník Ostrava 0:0
Sigma Olomouc Vítkovice 2:2
Slovácko Hlučín 0:2
HFK Olomouc Jihlava 2:2
Moravskoslezská žákovská divize
Starší
Bohunice - Třebíč 1:1 (1:1)
Branka Bohunic: Soukop
Břeclav - Slovácko 2:5 (1:0)
Branky Břeclavi: Hakala, Horčička
Mikulov - Pelhřimov 0:0
Hodonín-Šardice - Kroměříž 1:0 (1:0)
Branka: Knotek
Velké Meziříčí - Jihlava B 1:2
Prostějov - Havlíčkův Brod 0:3
Mladší
Bohunice - Třebíč 8:1 (7:0)
Branky Bohunic: Štěrba 2, Buček 2, Koláčný, Armen, Delinger, Juchlík
Břeclav - Slovácko 0:3
Mikulov - Pelhřimov 1:2 (0:1)
Branka Mikulova: Látal
Šardice - Kroměříž 2:2 (1:0)
Branky Šardic: Konečný, Dočekal
Velké Meziříčí - Jihlava B 1:3
Prostějov - Havlíčkův Brod 0:2