Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC Petra Drnovice: strůjci ligového zázraku v pátek ve Vyškově

petra-drnovice.jpgDeset sezon v české nejvyšší soutěži, 300 odehraných zápasů, 114 výher, 392 nastřílených branek a v roce 2000 dokonce účast v evropském poháru. A k tomu ještě tituly krále střelců pro Radka Druláka (dvakrát) a Vítězslava Tumu. To je stručný výčet představení Drnovic mezi českou fotbalovou elitou. V týmu z malé vísky na Vyškovsku se za tu dobu protočilo víc než tři stovky fotbalistů. Řada z nich se objeví na druhém srazu exligistů Drnovic, který se uskuteční v pátek 16. prosince od 17:30 v hale na Purkyňce ve Vyškově.

Turnaj 3 mužstev

Bývalí drnovičtí fotbalisté tentokrát sehrají miniturnaj, ve kterém budou rozděleni do tří mužstev: Česko, Morava a Výběr světa. 

Pořadatelé srdečně zvou příznivce tehdejších Drnovic.

Účast přislíbili: Pavel Barcuch, Erich Brabec (Sparta Praha), Marcel Cupák, Vladimír Čáp (Opava), Radek Drulák, René Formánek (Opava), Roman Gibala, Fabio Gomes, Radim Holub, Valdemar Horváth (Vyškov), Richard Jukl (Hradec Králové), Robert Kafka (Zbrojovka Brno), Jiří Kaufman (Bohemians 1905), Tomáš Klinka, Miloslav Kufa, Marek Kulič (Mladá Boleslav), Edvard Lasota, Jozef Majoroš, Petr Maléř (Zbrojovka Brno), Fotis Maniatis, Martin Müller, Michal Nehoda, Aleš Nešický, Luboš Nosický, František Ondrůšek (Kyjov), Ladislav Onofrej, Martin Pařízek, Milan Petržela (Plzeň a ČR), Jaroslav Schindler, Jindřich Skácel, Jaroslav Šilhavý (Liberec), Michal Šlachta, Tomáš Šťastný (Tasovice), Vítězslav Tuma, Zdeněk Valnoha, Petr Veselý, Radek Víšek, Libor Zelníček (Třebíč), Petr Zemánek.

Jako hosté přijedou Josef a Tomáš (reprezentant U21) Hořavovi ze Sigmy Olomouc, kteří se fotbal naučili v Drnovicích a účast potvrdil i bývalý prezident klubu Jan Gottvald. Rozhodčími budou Slávek Zbořil ml. a Mirek Zemánek.