Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za posledních pět let musely být kvůli inzultaci rozhodčích ukončeny čtyři zápasy. Ratíškovice jako první přichází o body

5. 5. 2011

Sobotní utkání Ratíškovice-Velké Pavlovice bylo již čtvrté, které se za posledních pět let nedohrálo z důvodu inzultace rozhodčího. Páté málem přibylo hned v neděli, kdy inzultoval hráč Soběšic rozhodčího v Hrušovanech nad Jevišovkou, duel se ale nakonec dohrál.

Fanoušci jihomoravského fotbalu se bouří proti výši trestu, který disciplinární komise vyměřila Ratíškovicím. Tomáš Kotásek si za udeření rozhodčího nezahraje čtyři roky, Ratíškovice dostaly pokutu 20 tisíc korun a v tabulce 1.A třídy přijdou o 3 body. V porovnání se třemi předchozími inzultacemi se jedná o nejtvrdší trest - Ratíškovice jsou prvním týmem, který postihne bodový odpočet, dostaly také dvakrát vyšší pokutu.

Jenže... Dovolte menší srovnání: Hrušovany nad Jevišovkou přišly na začátku sezony o šest bodů za administrativní pochybení, Bučovice musí zaplatit pokutu 15 tisíc korun za neoprávněný start hráče a Bořetice stálo plivnutí a pokus o napadení rozhodčího 30 tisíc korun. Příklady, které - a teď si vyberte - 1) dělají z trestu pro Ratíškovice trest nicotný, 2) ukazují na nepřiměřeně velké tresty pro Hrušovany, Bučovice a Bořetice. Přinejmenším je to důvod k zamyšlení pro zainteresované osoby.

Zápasy, které předčasně ukončila inzultace rozhodčího

2010/2011 - 1.A třída skupina B
Ratíškovice - Velké Pavlovice
Ukončeno ve 30. minutě z důvodu inzultace rozhodčího. Hráč domácích T.Kotásek dostává po protestech druhou žlutou kartu a následně udeří hlavního rozhodčího hlavou do obličeje, ten končí v brněnské nemocnici. T.Kotásek si fotbal nezahraje čtyři roky, Ratíškovice dostaly pokutu dvacet tisíc korun a v tabulce jim budou odečteny 3 body.

2008/2009 - 1.B třída skupina B
Modřice - Otnice

Utkání bylo ukončeno v 60. minutě z důvodu inzultace rozhodčího hostujícím hráčem. Otnický fotbalista roztrhal rozhodčímu dres, za což dostal trest na 13 měsíců, klub inkasoval pokutu deset tisíc korun. STK ponechala výsledek dosažený na hřišti (3:0).

2008/2009 - 1.A třída skupina A
Novosedly - Rajhrad
Utkání bylo ukončeno v 91. minutě z důvodu inzultace hlavního rozhodčího hostujícím hráčem, který dostal roční distanc. Rajhrad prohřešek přišel na dvanáct tisíc korun. STK utkání kontumovala ve prospěch Novosedel.

2006/2007 - 1.B třída skupina B
Popůvky - Bohunice B
V 92. minutě ukončeno z důvodu inzultace hlavního rozhodčího, který odpískal v nastavení za stavu 2:2 pokutový kop proti domácímu celku, což neunesl jeden z jejich hráčů a sudího napadl (2x udeřil rozhodčího zezadu do temene hlavy). Trest pro hráče 17 měsíců nepodmíněně. Utkání bylo kontumováno ve prospěch Bohunic.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Soběšice

(Martin, 7. 5. 2011 20:52)

Hráče Soběšic nemužu říct že chápu,ale nedivím se reakci,bylo to hodně ovlivněné utkání ze strany rozhodčího,který při nejmenším přal Hrušovanum ikdyž si myslím že v tom bylo něco víc a o inzultaci se taky nedá moc mluvit,když se hráč otře o nos rozhodčího :) utkání bylo k smíchu !!

inzultace

(mick, 6. 5. 2011 6:16)

To je jasné proč Ratíškovice dostali tak malý trest. Hodonínská loby předseda OFS hodonín ing. Kotásek Petr, bohužel to není jen shoda příjmení s hráčem Tomášem Kotáskem, ale jsou to příbuzní(jak to už si zjistete každý sám,proto pro Ratíškovice tak malý trest a ještě určitě zaúřadoval pan Blaha na JMKFS, jinak by jim museli odečíst více bodů a dát vyšší pokutu.