Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líšeňský obránce Miroslav Král se proti Zbrojovce objevil na hrotu útoku. Začínal jsem tam, přiznává

25. 1. 2011

LíšeňLíšeň vstoupila do domácího zimního turnaje jasnou výhrou nad Zbrojovkou Brno B. Jednou se mezi střelce zapsal i Miroslav Král. Čtyřiadvacetiletý fotbalista je na soupisce veden jako obránce, v 1. poločase ale nastoupil na hrotu útoku a byl také nejnebezpečnějším hráčem. Jenomže ani jednu ze dvou velkých příležitostí neproměnil, když po centrech Martina Noska zamířil dvakrát hlavou vedle. Prosadil se až ve 2. poločase z pokutového kopu. To už hrál na tradičním místě stopera. "V Líšni jsem začínal v útoku, do obrany mě dali až ve Zbrojovce. Rád útočím a vpředu už jsem nastoupil ve dvou nebo ve třech zápasech ve 3. lize i proti Zbrojovce na začátku ledna, kdy jsem dal branku," říká.

Miroslav KrálMiroslav Král odcházel do tehdejšího FC Boby Brno v 10 letech, prošel tam všemi žákovskými a dorosteneckými celky a dokonce si zahrál i za mládežnickou reprezentaci. Do nejvyšší mužské soutěže ale nenakoukl, před návratem do Líšně hrál za brněnskou juniorku a také rok za druholigový Fulnek. "Určitě mě mrzí, že jsem si 1. ligu v Brně nezahrál. Mým cílem bylo vždycky, 1. ligu hrát. Budu se snažit, aby mi to ještě vyšlo," přiznává. A jak vzpomíná na léta v prvním klubu na jižní Moravě? "Zažil jsem tam dobré i špatné časy. Nad tím ale vůbec nepřemýšlím, teď se soustředím na Líšeň." 

Líšeň si proti Zbrojovce Brno zahraje opět v sobotu. Už potřetí od začátku roku - poprvé porazila tým zkoušených hráčů 2:1, pak i Zbrojovku B 3:0, teď se postaví v oficiální přípravě áčku. "Na ten zápas jsem hodně zvědavej, hodně hráčů znám. Snad se na nás nepodepíše únava," doufá a přiznává. "Zápasy se Zbrojovkou jsou pro nás hodně prestižní. Člověk se na ní daleko víc vyhecuje." Líšeň zahájila přípravu na třetí ligu 19. ledna - v jaké fázi se teď nachází a je trenér Zbořil náročný trenér? "Pracujeme hodně na kondici. Trošku na nás dopadá únava, ale snad to bude dobrý. Pan Zbořil je výborný trenér. Je přísný, ale dokáže to hráčům výborně podat," zakončuje líšeňský stoper. Nebo už útočník?

 

Foto: hracskekarty.cz