Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zastávecký Jendas postoupil na Natahari Cupu do finále. Na turnaj přijeli také divizní hráči Chmelík, Hlouš, Císař

2. 1. 2011

Futsalový tým ze Zastávky u Brna pod názvem Jendas United obsadil na turnaji Natahari Cup 2010 ve Svratce na Vysočině 2. místo. Celek složený z fotbalistů Čechie Zastávka doplněný o Jiřího Císaře z divizních Rosic, Zdeňka Černého z Hrušovan nad Jevišovkou a Jana Matouše ze Zbýšova vyhrál skupinu A, když ze čtyř zápasů třikrát vyhrál a remizoval s pořádajícím Natahari Svratka 1:1. Zajistil si tak přímý postup do semifinále, kde se opět střetl s Natahari a po jasném vítězství 5:0 došel do finále. Tam už na svého soupeře nestačil a od obhájce Mongolie Herálec utrpěl debakl 3:8, když v průběhu utkání ještě stačil snížit na 2:3, pak ale úřadoval především Tomáš Koudelka - hráč ERA-PACKU Chrudim toho času na hostování v pardubickém Torfu, který čtyřmi góly strhl stav jasně na stranu Mongolie. "Byl to kvalitní turnaj a my jsme postupem do finále splnili svůj cíl. Ve finále už byl soupeř jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál," poznamenal po turnaji zastávecký Jan Matouš, mmch. svratecký odchovanec. Nejlepším brankářem byl vyhlášen zastávecký David Tribula. 

Na turnaji se představili i další divizní hráči, když dres Forzy Hlinsko oblékli Zdeněk Chmelík (na podzim 12 branek za Žďár nad Sázavou) a Martin Hlouš (8 branek za Konici).

Zastávecký Jendas na turnaji
Natahari Svratka - Jendas United 1:1; vlastní
Jendas United - Norwich Hlinsko 3:0; Sláma, Maňásek, Císař
Mladíci FC - Jendas United 2:5; Maňásek 2, Matouš, Císař, Černý
Krucemburk - Jendas United 0:5; Císař 3, Maňásek, Pohl
Semifinále: Jendas United - Natahari Svratka 5:0; Černý 3, Maňásek2
Finále: Jendas United - Mongolia Herálec 3:8; Maňásek 2, Císař

Konečné pořadí Natahari Cupu 2010
1. Mongolia Herálec
2. Jendas United
3. Forza Hlinsko
4. Natahari Svratka
5. Mičégo Svratka
6. Norwich Hlinsko
7. Mladíci FC
8. Ex-studenti
9. Botafogo Křižánky
10. Viničky Krucemburk

Nejlepší střelec: Tomáš Koudelka (Mongolia) - 11 branek
Nejlepší hráč: Milan Boháč (Mongolia)
Nejlepší brankář: David Tribula (Jendas)
 

Zastávecký Jendas United: horní řada zleva: Matouš Jan, Císař Jiří, Sláma Jan, Pohl Jakub, dolní řada zleva: Chačatrjan David, Maňásek Martin, Černý Zdeněk, Tribula David

Zastávecký Jendas United