Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zbrojovka Brno ve středu odjíždí na soustředění do Luhačovic

11. 1. 2011

Ve středu brzy ráno zamíří fotbalisté brněnské Zbrojovky do Luhačovic, kde je v příštích dnech čeká náročné soustředění.

Oproti předchozím sezonám Brňané tentokrát vynechají běžky, za to by se měli fotbalisté vedle tvrdého kondičního drilu častěji potkat s míčem. Žádné přípravné utkání ale naplánováno není, nejbližší zápasovou prověrkou jsou až další duely Tipsport ligy v sobotu 22. ledna. 
"Náplň soustředění by měla být pestrá. Dopoledne budeme převážně trénovat s balonem, ať už v hale, nebo na umělém povrchu, který mají v Luhačovicích velmi kvalitní. Odpolední tréninky budou kondiční, převážně půjde o výběhy do terénu. Večer je na programu posilovna, balanční cvičení a další doplňkové prvky. K tomu všemu samozřejmě regenerace," stručně shrnul program příštích sedmi dnů asistent Milan Duhan.

Do Luhačovic by mělo odjet 25 hráčů, mezi nimiž je i několik nových fotbalistů, kteří by mohli Zbrojovku posílit v jarní části sezony. V podstatě už jistý je příchod brankáře Lukáše Krbečka, stejně jako on by mohl na půlroční hostování z Plzně přijít i záložník Tomáš Borek a na dobré cestě je i hostování dalšího záložníka Róberta Valenty ze Sparty Praha.

Do Luhačovic míří i další hráči, kteří prošli prvním sítem testování v úvodu zimní přípravy. Jsou to srbský stoper Stefan Mitrovič, makedonský pravý obránce Vladica Brdarovski, italský stoper Marco Migliorini, slovenský záložník Martin Maroši a také obránce Tomáš Kaňa, jenž působil vloni v Ústí nad Labem a na podzim pomáhal třetiligové Kroměříži.

V pětadvacítce hráčů chybí zraněný Andrej Hodek a rekonvalescenti Josef Šural se Zdravkem Kovačevičem, kteří budou trénovat individuálně v Brně pod dohledem fyzioterapeuta Ivana Jánského. Další šanci na boj o místo v prvoligovém kádru dostane bosenský obránce Matijas Pejič, jenž se vrátil z hostování v HNK Orašje a také brankář Václav Hladký, který na podzim hostoval v třetiligové Břeclavi. 

Není vyloučeno, že by se mohl počet hráčů v Luhačovicích do konce týdne ještě navýšit, protože v současné době probíhají jednání o příchodu několika dalších hráčů.

Seznam hráčů pro soustředění v Luhačovicích
Brankáři:
Lukáš Krbeček, Tomáš Bureš, Václav Hladký
Obránci: Luděk Pernica, Dominik Simerský, Josef Hamouz, Martin Jílek, Martin Husár, Matijas Pejič, Stefan Mitrovič, Marco Migliorini, Vladica Brdarovski, Tomáš Kaňa
Záložníci: Lukáš Křeček, Richard Dostálek, Marek Střeštík, Daniel Přerovský, Filip Rýdel, Tomáš Borek, Martin Maroši, Róbert Valenta
Útočníci: Jan Kalabiška, Michael Rabušic, Tomáš Došek, Rostislav Šamánek

Přípravné zápasy Zbrojovky
sobota 22. ledna
Zbrojovka - Znojmo (10.00, Tipsport liga - TCM)
Zbrojovka - Jihlava (12.00, Tipsport liga - TCM)
středa 26. ledna
Zbrojovka - Čáslav (11.00, přípravné utkání - TCM)
sobota 29. ledna
Zbrojovka - Sezimovo Ústí (13.00, přípravné utkání - TCM)
Zbrojovka - Líšeň (15.00, přípravné utkání - TCM)
úterý 1. února
Zbrojovka - Ružomberok (13.00, přípravné utkání - TCM)
neděle 6. února
Zbrojovka - Cracovia Krakov (přípravné utkání v Turecku)
úterý 8. února
Zbrojovka - CSKA Sofia (přípravné utkání v Turecku)
čtvrtek 10. února
Zbrojovka - Obolon Kyjev (přípravné utkání v Turecku)
neděle 13. února
Zbrojovka - Ruch Chorzow (přípravné utkání v Turecku)
sobota 19. února
Senica - Zbrojovka (poslední přípravné utkání před ligou)

 

Zdroj: Tisková zpráva Zbrojovky Brno