Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bzenec opouští Šifel a Žigo

11. 1. 2012

Bzenci bude v jarní části krajského přeboru chybět Radek Šifel. Krajní záložník, autor dvou podzimních branek, odchází do Rakouska. Dres třetího celku tabulky už nebude oblékat ani brankář Michal Žigo, toho mezi tři tyče v první polovině sezony nepustil fantasticky chytající Roman Pelíšek. Žigo míří pravděpodobně do Mikulčic.

"Po podzimu jsme na 3. místě se ziskem 29 bodů, což by nám mělo zajistit klidné jaro. Můžeme pokračovat v našem plánu, začleňovat do mužstva mladší hráče a dát větší prostor vlastním odchovancům," říká na startu přípravy trenér Slovanu Libor Škodík. Ten přivítal své svěřence na prvním tréninku v úterý 10. ledna. "První týden trénujeme čtyřikrát. Následující týden již hrajeme první přípravné utkání a čekají nás další tři tréninkové jednotky. Trénovat budeme střídavě v terénu kolem stadionu, v halách ve Bzenci a Těmicích, dále pak na umělé trávě ve Veselí nad Moravou a využijeme také krytého bazénu ve Bzenci a posilovnu," nastiňuje plán drilu, který zpestří účast na zimním turnaji ve Veselí.

Bzenec v zimní přípravě
Začátek:
trénuje od 10.1.
Změny v kádru: Šifel odchází do Rakouska, Žigo pravděpodobně do Mikulčic. Naopak se z dorostu Veselí vrací Zeman, z dorostu přechází Andrýsek a Říha a do přípravy se zapojí také dva mladí hráči z okolí Bzence
Zápasy: 22.1. Boršice (ZT Veselí), 28.1. Velká nad Veličkou (ZT Veselí), 5.2. Ořechov (ZT Veselí), 11.2. Dolní Němčí (ZT Veselí), 12.2. Březolupy (UT Kunovice), 19.2. Veselí nad Moravou (ZT Veselí), 26.2. Hluk (ZT Veselí), 4.3. Ostrožská Nová Ves (ZT Veselí), 10.3. Mutěnice (UT Mutěnice), 17.3. Boršice (Bzenec)