Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rousínov je v lepší pozici než před devíti lety, kdy se radoval z postupu do divize

Trenér Petr Krahulec a hráči Jaroslav Hartl a Libor Kupčík. To je trojice ze současného mužstva Rousínova, která vybojovala před devíti lety s Framozem postup do divize. Přitom tehdy ztrácela Krahulcova družina po podzimu z osmého místa na vedoucí Veselí propastných 10 bodů. Famózním jarním tažením, v němž vyhrála dvanáct z patnácti utkání, v tabulce o bod přeskočila Boskovice a po roce vybojovala návrat do čtvrté nejvyšší soutěže.

Letos si po polovině soutěže stojí Rousínov lépe. Je čtvrtý a na vedoucí Vracov ztrácí "jen" pět bodů. Z takové pozice chtěl útočit už před rokem - to se ale sezonou protrápil. V létě se k týmu vrátil trenér Petr Krahulec a uhrál s ním v šestnácti zápasech 29 bodů. Největším překvapením podzimu - snad v celém jihomoravském fotbalu - byl Matěj Sedláček. Dvacetiletý fotbalista přišel do Rousínova na hostování z Dosty Bystrc a začínal na lavičce. Jako střídající hráč vstřelil dvě branky, probojoval se do základu a přidal dalších jedenáct branek. Se třinácti góly vede Sedláček tabulku kanonýrů přeboru.

Asi nikoho nepřekvapí, že na obligátní otázku změn odpovídají v Rousínově takto. "Prioritou je udržet Sedláčka." Tomu skončilo na Vyškovsku hostování. Zimní přípravu startuje Framoz 17. ledna a trénovat bude třikrát týdně. V domácích podmínkách jej čeká kondiční soustředění a během přípravného období sehraje osm utkání.

Framoz Rousínov  v zimní přípravě
Začátek:
úterý 17.1.
Změny v kádru: prioritou je udržení Matěje Sedláčka, po zranění se zapojí do přípravy Jakub Sedláček, možný je návrat Miloše Žočka z Vyškova
Zápasy: 21.1. v 13:00 Prostějov (UT Líšeň), 28.1. v 11:00 Bystrc (UT Líšeň), 4.2. v 13:00 Blansko (UT Líšeň), 18.2. v 13:00 Vyškov (UT Líšeň), 25.2. v 15:00 Líšeň (UT Líšeň), 3.3. v 12:00 Zbrojovka Brno dorost (UT Brněnské Ivanovice), 10.3. Vyškov U19 (hřiště Dunajovice/UT Mikulov), 17.3. Rajhrad